ETKEN Makina Kimya ailesi olarak, ‘’Doğaya saygı’’ ve ‘’Çevreyi koruma’’ kavramlarını özünde bulunduran MÜKKEMMELLİYETÇİLİK felsefesi ile kendimizi geliştirirken, sosyal sorumluluklarımızı da yerine getirmeye gayret ediyoruz.

Amacımız, kurum kültürlerümüzde yer alan kurumsal sosyal sorumluluk ilkeleri çerçevesinde kamuoyunda farkındalık, bilinçlendirme ve fayda yaratmak.
Teknik eğitim sosyal sorumluluk çalışmalarımız çerçevesinde, 12 yıllık iş hayatımızda, sadece istihdam yaratmakla kalmayıp bünyemizde çalışan her çalışanımızı yetiştirmeyi kendimize bir görev bildik.

ETKEN MAKİNA KİMYA inavasyon temelli iş hatında, yaptığı yenilik ve sürekli yenilediği ürün yelpazesi ile sektörünün öncülerinden biridir. ETKEN MAKİNA KİMYA nın değerleri arasında yer alan ‘’İnsana Saygı’’teması ile uyum içerisinde olan ‘’ Çevreye saygı’’nın da önemini vurguluyoruz.

Toplumumuzun çeşitli kademelerine ulaşıp, çevre bilincinin artmasını amaçlıyoruz. Sektörün öncü kuruluşları arasında yer almaktan, aynı zamanda toplumumuza fayda sağlayan sosyal çalışmalarımızı yürütmekten ötürü mutluluk duyuyoruz.

Müşteri Memnuniyeti konusundaki liderliğimizi sürdürmeyi, Türkiye kimyasal pazarında da tercih edilen lider marka olmayı ve paydaşlarımıza değer yaratmayı hedefliyoruz.